Pani Furia
Grażyna Plebanek
ISBN: 9788324036592

Nie każdy, kto wydaje się ofiarą, naprawdę nią jest.


>>>

Bokserka
Grażyna Plebanek
ISBN: 978-83-280-0929-5

Dwie przyjaciółki, bokserki: warszawianka Lu, bokserka amatorka, pracuje w polskiej ambasadzie w Brukseli. Sprite, jej sportowa mentorka i powierniczka jest Belgijką pochodzenia kongijskiego. Poznają się w Brukseli, razem walczą na ringu, wspólnie snują opowieść. Ich historia stwarzana jest w trakcie opowiadania powierzonego przyjaciółce. Przyjaźń i boks to źródła siły dla Lu i Sprite. Więź między młodymi kobietami stanowi oś opowieści, w której romanse, miłości i zauroczenia są tłem dla budowania mocnych osobowości, własnej przestrzeni, z której nie strach wyruszać w świat.


>>>

Corki Rozbojniczki
Grażyna Plebanek

Kobietami jesteśmy między 15. a 35. rokiem życia - tak mówi kultura, w której żyjemy. Póki jesteśmy płodne, a najlepiej i ładne, jesteśmy na piedestale. A co dzieje się przedtem i potem?

 


>>>

NIELEGALNE ZWIĄZKI
Grażyna Plebanek
ISBN: 978-83-7414-885-6

Miłość i zdrada z punktu widzenia mężczyzny. Opowieść o uczuciu, które nie ma prawa istnieć, a zarazem analiza struktur społecznych ograniczających wolność człowieka, wikłających go w stereotypowe role.


>>>

PRZYSTUPA
Grażyna Plebanek
ISBN: 978-83-7414-345-5

Przygody młodej sprzątaczki z Polski, pakującej się w życiowe tarapaty po obu stronach Bałtyku. Los rzuca ją do Warszawy, potem do Sztokholmu, gdzie wplątana w bójkę portową, podejrzana o zabójstwo i ścigana listem gończym przez niedoszłą kochankę obserwuje życie pracodawców.


>>>

DZIEWCZYNY Z PORTOFINO
Grażyna Plebanek
ISBN: 978-83-7414-065-2

Agnieszka, córka zamożnego lekarza, nigdy nie poznała swojej matki. Mania jest dzieckiem alkoholików. Ojciec Beaty - opozycjonista - zdradza żonę. Hanka musi przyglądać się, jak jej matka latami znosi bicie i upokorzenia. Wszystkie są koleżankami z warszawskiego blokowiska lat 70., razem chodzą do szkoły i razem dorastają. Nie są grzecznymi dziewczynkami


>>>

PUDEŁKO ZE SZPILKAMI
Grażyna Plebanek
ISBN: 83-7414-163-8

Marta - młoda, ambitna, świadoma swych celów kobieta - wyrwała się z prowincji. Ma mieszkanie w Warszawie, w pracy otwiera się przed nią szansa na awans. Nieplanowana ciąża zmusza ją do zorganizowania życia od początku.


>>>

fot. Stephan Vanfleteren